Grote ganzenjacht op stapel in Zeeland door toenemende schade
Tussen de 1.000 en 1.500 brandganzen in de provincie Zeeland worden nog voor dit weekend in opdracht van het provinciebestuur gevangen en vergast. De maatregel is bedoeld om de toenemende overlast en schade aan landbouwgewassen tegen te gaan.
De ganzen zijn de agrarisch ondernemers in Zeeland een doorn in het oog. Provincie Zeeland keerde in 2024 aan boeren en tuinders een recordbedrag van meer dan 2 miljoen euro aan schadevergoedingen uit. Dat is een verdubbeling in vergelijking met vijf jaar geleden.
Het bedrijf Duke Faunabeheer klaart de noodzakelijke klus. Dat moet nu gebeuren, omdat de vogels in de rui zijn en alleen in deze periode niet kunnen wegvliegen. De veren belanden uiteindelijk in beddengoed. Het vlees wordt afgezet naar het buitenland.
Fauna4Life heeft eerder dit jaar nog tevergeefs de jacht via de rechter proberen te voorkomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7R290 Auto Power
2024, P.O.A.
-

Andex 300
Gebruikt, € 1.250
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag14° / 6°85 %
-
Woensdag12° / 8°90 %
-
Donderdag13° / 7°15 %














