Oekraïne-vlogger Kees Huizinga: 'Zaaikwaliteit checken met app'
Kees Huizinga is ook deze week weer veel op het land te vinden. Met een nieuwe app bekijkt de ondernemer de kwaliteit van het zaaigoed in zijn Oekraïense percelen.
'Door sensoren op de zaaimachine is te zien waar goed en waar slecht is gezaaid. Op de iPad zien we de resultaten en zo kunnen we beter bekijken wat we de volgende keer anders moeten doen', vertelt Huizinga over de app.
Later op de avond is het tijd voor wat meer actie. Met vijf spuiten wordt de grond bespoten en dat gaat de hele nacht door. Huizinga: 'We spuiten 56 meter in één keer met de Nexat. En als ze allemaal gemiddeld 10 kilometer per uur rijden, dan doen ze 200 hectare per uur samen.'
Later in de week laat hij zien hoe een oude put op het terrein nog altijd wordt gebruikt. Ook gaat hij langs bij een school waar uitgebreid wordt gevierd dat het schoolseizoen is afgelopen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
-
T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
-
John Deere 6120M trekker (AKK) #691687
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (LIE) #688718
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Maandag16° / 8°10 %
-
Dinsdag16° / 9°30 %
-
Woensdag16° / 8°20 %