Oostenrijkse fruitgebieden nu al zwaar getroffen door hagel
Fruittelers in de Oostenrijkse teeltgebieden Neder-Oostenrijk, Stiermarken en Burgenland hebben afgelopen weekend al zware hagelschade opgelopen.
Naast fruitgewassen melden verzekeraars ook schade aan akkerbouwgewassen. De Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) bericht hierover op haar website op basis van informatie van de Österreichische Hagelversicherung. De schade van de hagelbuien, op vooral de eerste zondag van mei, wordt voorlopig geraamd op 1,9 miljoen euro.
Op foto's is te zien dat er plaatselijk grote hagelstenen zijn gevallen. Naast schade aan jonge vruchtjes en gewassen die net boven staan, zijn ook constructies van hagelnetten beschadigd geraakt. Met een geschatte schade van 800.000 euro lijken de teeltgebieden Weiz en Hartberg-Fürstenfeld in de regio Stiermarken het zwaarst getroffen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6175R (ZIJ) #705555
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 904 schudder (BRU) #778456
Gebruikt, P.O.A.
-

Case Quantum 85V
2011, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (MID) #517314
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Wageningen
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Zaterdag20° / 13°10 %
-
Zondag22° / 11°10 %
-
Maandag25° / 14°20 %

















