Groei biologische landbouw in Duitsland valt stil
De groei van de biologische landbouw in Duitsland stagneert. Dat meldt het Duitse marktbureau AMI. Ondanks het stabiele aantal biologische landbouwbedrijven, bleef de groei van het areaal in 2024 ver achter bij de piekjaren.

Het areaal biologische teelt steeg vorig jaar bij onze oosterburen met slechts 0,4 procent tot 1,9 miljoen hectare. Daarmee werd in 2024 in Duitsland op 11,4 procent van het totale landbouwareaal op biologische wijze geteeld.
Terwijl het aantal biologische bedrijven licht daalde, bleef het aandeel bio in alle Duitse landbouwbedrijven stabiel op ongeveer 14 procent. De groei van de biologische landbouw in Duitsland lag de afgelopen jaren fors lager dan in piekjaren zoals 2016, meldt AMI.
Volgens het marktbureau is een jaarlijkse groei van het biologische landbouwareaal van minimaal 11 procent nodig om de Duitse doelstelling van 30 procent bio in 2030 te halen. Maar uit de recente cijfers blijkt dat de kloof tussen deze doelstelling en de ontwikkeling in de praktijk steeds groter wordt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (WCH) #692179
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HA) #692283
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (KK) #31282
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag19° / 7°10 %
-
Zondag12° / 7°5 %
-
Maandag15° / 5°5 %