China heeft onbetaalbaar Amerikaans graan helemaal niet nodig
China denkt dat het prima zonder Amerikaans graan kan. Granen als soja en maïs 'kunnen gemakkelijk worden vervangen en het aanbod op de internationale markt is voldoende', zegt Zhao Chenxin van de Nationale Ontwikkelings- en Hervormingscommissie in China. 'Zelfs zonder de aankoop van Amerikaans veevoer en oliezaden zal er weinig impact zijn op de Chinese graanvoorziening.'
Door de handelsoorlog met de Verenigde Staten en de forse importheffingen van president Donald Trump zijn Amerikaanse gewassen voor China onbetaalbaar geworden. Maar het Aziatische land heeft in de voorbije jaren al stappen gezet om de graanimport meer te spreiden. Zo is het land meer Braziliaanse soja gaan kopen.
Sommige Chinese bedrijven die sojabonen verwerken tot bakolie en varkensvoer, werden in de afgelopen tijd gedwongen om de activiteiten op te schorten. Dat kwam door vertragingen bij de Braziliaanse oogst en logistieke beperkingen daar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (HAE) #692764
Gebruikt, € 4.285
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland BOOMER 25
2019, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Dinsdag11° / 2°25 %
-
Woensdag12° / 4°20 %
-
Donderdag12° / 4°50 %














