Amerikanen exporteren recordwaarde aan varkensvlees
De Verenigde Staten hebben vorig jaar 4 procent meer varkensvlees geëxporteerd dan een jaar eerder. De exportwaarde is daardoor gestegen naar een recordbedrag van bijna 6,5 miljard euro.
De export richting Mexico is in 2024 voor het vierde jaar op rij naar een record gestegen en ook de aanwezigheid van Amerikaans varkensvlees in de regio Azië-Pacific is aanzienlijk toegenomen. Dit heeft de export versterkt en de opbrengsten per geslacht dier naar een record van ruim 63 euro gebracht. De export was goed voor 30,3 procent van de productie.
Mexico heeft vorig jaar zo'n 1,43 miljoen ton varkensvlees geïmporteerd uit de Verenigde Staten. Volgens Statista staat het land daarmee op de tweede plek wat betreft de belangrijkste importlanden, vlak achter Japan. In Mexico ligt de zelfvoorzieningsgraad op 53 procent, al groeit de vraag naar varkensvlees groeit nog. De ambitie is om de binnenlandse varkensvleesproductie te verhogen.
Naast Mexico, bereikte de Amerikaanse varkensvleesexport ook recordvolumes en een recordomzet in Midden-Amerika, Colombia, Nieuw-Zeeland en Maleisië. De beste resultaten werden behaald in Zuid-Korea, Australië en de Dominicaanse Republiek.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Walker MS14
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (LIE) #49806
Gebruikt, € 2.750
-

John Deere 6R 185 trekker (MOL) #23459
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag4° / -1°10 %
-
Zaterdag7° / 1°20 %
-
Zondag7° / 2°20 %

















