Extra controle op naleving regels bij teeltwisseling in Zuid-Holland
Handhavers van waterschappen en omgevingsdiensten in provincie Zuid-Holland voeren de komende weken extra controles uit op de naleving van regels rondom de teeltwisseling in de glastuinbouw. Doel is om watervervuiling te voorkomen.

Bij de teeltwisseling van bijvoorbeeld tomaten, aubergines en paprika's worden de bestaande planten verwijderd en nieuwe stekjes geplant. Maar met het verwijderen en het tussendoor reinigen van de kassen komt ook vuil water vrij.
'Dit water komt soms in de sloot of bodem terecht, wat de waterkwaliteit kan aantasten. Helaas zien we in de periode rondom de teeltwisseling een piek in de vervuiling van het water', legt waterschap Schieland en de Krimpenerwaard het nut van de extra controles uit.
Met de teeltwisselcheck willen de waterschappen vervuiling voorkomen en zorgen voor een duurzamere aanpak bij de teeltwissel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
781
Gebruikt, € 4.000
-
Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH VESTRUM 110 CVX
2021, P.O.A.
-
Fendt 203V II
1987, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %