Staartcoating laatste finalist voor Het Beste Idee van Varkensland
Het coaten van staarten om staartbijten tegen te gaan. Dit idee van studenten Margo Zielman en Mandy Beld van Aeres mbo Barneveld heeft deze week de studentenchallenge gewonnen. Daarmee zijn zij de zesde en tevens laatste finalist voor 'Het Beste Idee van Varkensland'. De winnaar wordt op dinsdag 19 november bekendgemaakt in Barneveld.

Ruim veertig studenten van Aeres Barneveld, Aeres Dronten en Yuverta deden mee aan de challenge. Daarbij brainstormden ze in groepen over ideeën die de varkenshouderij kunnen helpen. Ze werden ingedeeld in de categorieën People, Planet, Profit en Pig. Vooral het dichten van de kloof tussen de varkenshouderij en de consument kwam vaak ter sprake.
Zielman en Beld willen met hun idee het probleem van staartbijten tegengaan. Door de coating op de staart aan te brengen, moet de staart onaantrekkelijk worden om op te bijten. Zij gaan dit idee, ondersteund door experts, nu verder uitwerken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Jumbo 6600 opraapwagen
2005, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z315E Zeroturn maaier (BS) #692446
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692148
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %