Poolse boeren blokkeren grens met Oekraïne
Uit protest tegen het Europese landbouwbeleid en de oneerlijke concurrentie van Oekraïense producten hebben Poolse boeren snelwegen en grensovergangen met Oekraïne geblokkeerd.
Poolse media spreken van zo'n 250 blokkades door het hele land. Het is de aftrap van een maand van algemene stakingen. Volgens de Poolse landbouwminister Czeslaw Siekierski hebben de boeren het 'goed recht' om te protesteren, meldt staatspersbureau PAP. Siekierski heeft boeren uitgenodigd om langs te komen op het ministerie voor overleg.
Poolse politici hebben de Europese landbouwcommissaris Janusz Wojciechowski, zelf ook een Pool, opgeroepen om op te stappen. Volgens de vicepremier Wladyslaw Kosiniak-Kamysz is de chaos de schuld van het landbouwbeleid van de Eurocommissaris. 'Er is een man die erin is geslaagd Europese en Poolse boeren te verenigen tegen zijn beleid', zegt hij over zijn landgenoot.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.694
-

Husqvarna R318 X Benzine Frontmaaier 112cm (LIE) #39507
Gebruikt, € 5.849
-

JOHN DEERE Z370R ELECTRIC ZERO TURN 42" (SOM) #690527
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers Mustang 11-303
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Donderdag15° / 8°10 %
-
Vrijdag15° / 7°5 %
-
Zaterdag14° / 8°10 %

















