VVD Utrecht vreest negatief effect zonneparkverbod op landbouwgrond
De Utrechtse Statenfractie van de VVD vreest dat het landelijke verbod op nieuwe vergunningen voor zonneparken op landbouw- en natuurgronden direct negatief effect gaat hebben.

Het verbod gaat volgens de partij tegen de afspraken van het coalitieakkoord van de provincie Utrecht in. Daarnaast zou het ook invloed hebben op de doelstellingen van de RES-regio's die willen voldoen aan hun energieopgave voor juli 2024.
De Utrechtse VVD heeft schriftelijke vragen gesteld aan GroenLinks-gedeputeerde Huib van Essen, naar aanleiding van het verbod. De vragen gaan over hoe wordt omgegaan met de lopende initiatieven en op welke wijze het verbod wordt verankerd in de provinciale omgevingsverordening en per wanneer. De VVD stelt dat de al gestarte trajecten en gemaakte afspraken niet moeten worden geraakt door de koerswijziging.
Demissionair minister Hugo de Jonge van Binnenlandse Zaken schreef vorige maand in een brief aan de Tweede Kamer dat de vergunningen niet meer worden verleend vanaf 1 januari 2024. Alleen bij hoge uitzondering wordt nog toestemming gegeven. De Jonge beschrijft wel nieuwe voorkeursplekken waar zonne-energie mag worden opgewekt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gewichtblok 1050 KG BOX ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-
Claas Disco FC310 frontschijvenmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 412 Vario COM1
2003, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %