Leerlingen kijken, voelen en proeven op de boerderij
Groep 6 van basisschool Het Kompas bezocht dinsdag Melkveebedrijf Flinkert in het Drentse Meppel. Steeds minder kinderen komen regelmatig op een boerderij. Melkveehouders willen daar met dit project verandering in brengen en laten zien waar voedsel vandaan komt.
De leerlingen kregen een rondleiding en mochten zelf boter maken. 'Vooral in deze tijd is het belangrijk om kinderen te laten zien waar we mee bezig zijn', legt melkveehouder Niek Flinkert uit. Het bedrijf heeft 190 melkkoeien en bijbehorend jongvee. Het bezoek aan de kalfjes was uiteraard een gewild onderdeel.
Het project zorgt ervoor dat driehonderd leerlingen uit Meppel en Nijeveen kennis kunnen maken met de populaire kalfjes. Daarna moet het een jaarlijks terugkerend programma worden. En dat is geen overbodige luxe: 'Heb je een chocolademelkkoe? Helaas niet', lacht Flinkert. 'Maar als je ze alles uitlegt, snappen ze het wel.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z370R ELECTRIC (EL) #690559
Gebruikt, P.O.A.
-
F15D
Gebruikt, € 2.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (BV) #692155
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HA) #692764
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %