Wapa voorspelt nog kleinere fruitoogst in Europese Unie
De oogstprognoses voor appels en peren in de Europese Unie zijn door de World Apple and Pear Association (Wapa) met respectievelijk 4 en 6 procent naar beneden bijgesteld.

De appeloogst voor de Europese Unie wordt nu geraamd op iets minder dan 11 miljoen ton. Tijdens de Prognosfruit-conferentie in augustus in Italië ging Wapa nog uit van een productie van 11,4 miljoen ton. Dat was toen al een daling van 3,3 procent ten opzichte van het oogstjaar 2022.
Bij peren lijken met name de opbrengsten in belangrijke productielanden als Italië, Spanje, Nederland en België tegen te vallen. Wapa heeft daarom de verwachte perenoogst met 6 procent naar beneden bijgesteld tot 1,72 miljoen ton. Dit is ruim 13 procent lager dan vorig jaar en zelfs nog lager dan de oogst in 2021.
Volgens Wapa zijn de tegenvallende opbrengsten voor de appels en peren vooral het gevolg van de weersomstandigheden van de afgelopen maanden. De organisatie noemt als voorbeelden de aanhoudende droogte en warme nachten, maar sommige teeltgebieden kenden ook extreme hagel en overstromingen. Verder is er extra uitval van fruit, vanwege de relatief hoge druk van ziekten en plagen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°90 %
-
Zaterdag17° / 11°70 %