Poetin onder voorwaarden bereid tot hervatting graandeal
De graandeal tussen Rusland en Oekraïne wordt mogelijk nieuw leven ingeblazen. De Russische president Vladimir Poetin is onder voorwaarden bereid om weer mee te doen met het akkoord.

Als tegenprestatie wil Poetin dat de exportbeperkingen op Russische landbouwproducten door het Westen worden teruggedraaid. Dat zei hij na overleg met de bemiddelende Turkse president Erdogan. De graandeal geeft Oekraïne de mogelijkheid om landbouwproducten, waaronder graan, te verschepen over de Zwarte Zee. Afgelopen juli trok Rusland zich nog terug vanwege dezelfde handelsbeperkingen.
Tijdens het overleg is er ook over alternatieven gesproken, maar die zijn volgens Erdogan niet haalbaar. ‘Die kunnen niet de duurzaamheid en veiligheid garanderen van de samenwerking tussen de verschillende partijen in de deal rond de Zwarte Zee.’ Volgens de Turkse president gaat er snel een nieuw akkoord komen. Dat zal volgens hem wel afhankelijk zijn van de houding van de Oekraïners.
Poetin voegde ook nog toe dat de gratis graanlevering aan Burkina Faso, Zimbabwe, Mali, Somalië, de Centraal-Afrikaanse Republiek en Eritrea bijna rond is. Die heeft in juli tijdens de Russisch-Afrikaanse top beloofd. Hij lijkt nu woord bij daad te voegen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z315E Zeroturn maaier (LH) #692987
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692704
Gebruikt, € 5.247
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %