Jaarlijks enkele verdenkingen van varkenspest op slachterijen
In Nederlandse slachterijen zijn jaarlijks enkele verdenkingen van Afrikaanse varkenspest-besmettingen, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De uitslagen waren tot nu toe altijd negatief. Dit geldt ook voor de recente verdenking bij Vion in Apeldoorn, dinsdag 30 mei.

De slachterij van Vion in Apeldoorn werd bijna aan het einde van de slachtdag stilgelegd. Maar bij een verdenking van Afrikaanse varkenspest of een andere besmettelijke ziekte wordt een slachterij altijd direct stilgelegd, onafhankelijk van het tijdstip, aldus een woordvoerder van de NVWA.
Niet alleen op slachthuizen wordt gecontroleerd op een mogelijke besmetting van varkens op (Afrikaanse) varkenspest, mond-en-klauwzeer en de ziekte van Aujeszky. Dat gebeurt ook bij wilde zwijnen die worden aangereden, bejaagd of dood worden aangetroffen.
Jaarlijks zijn er bij wilde zwijnen ongeveer twintig verdenkingen van Afrikaanse varkenspest. Als er een dood wild zwijn wordt gevonden zonder duidelijke doodsoorzaak, worden uit voorzorg alle maatregelen genomen die nodig zijn om verspreiding van een besmetting met deze ziekte te voorkomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Ref. Valtra 6550 Hi-Tech
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 2032R (SOM) #30306
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.644
-
Valtra M130 (AKK) #697139
Gebruikt, € 21.450
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Vrijdag14° / 9°65 %
-
Zaterdag12° / 6°5 %
-
Zondag12° / 6°20 %