Middelenverkoop Europese Unie stijgt in 2021 met 2,7 procent
355.175 ton gewasbeschermingsmiddelen is in 2021 in de Europese Unie (EU) verkocht. Dat was 2,7 procent meer dan in 2020, blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.

De hoogste EU-verkoopvolumes waren in 2021 voor fungiciden en bactericiden (44 procent). Het aandeel herbiciden en loofdodingsmiddelen lag op 34 procent. Bij 14 procent van de verkochte middelen ging het om insecticiden en acariciden.
De meeste gewasbeschermingsmiddelen zijn verkocht in Spanje (21 procent). 20 procent vertrok naar Frankrijk. Voor Duitsland en Italië geldt voor beide landen een percentage van 14 procent. De genoemde vier landen behoren tot de grootste landbouwproducenten van de EU.
Sterke daling in tien jaar
In vergelijking met 2011 vond in 2021 in elf van de zestien EU-landen met beschikbare gegevens een daling plaats in de middelenverkoop. De sterkste dalingen waren voor Tsjechië (-36 procent), Denemarken (-35 procent), Portugal (-32 procent), Italië (-29 procent) en Roemenië (-27 procent). Nederland noteert een daling van 12 procent.
Opvallend zijn de cijfers van Letland en Oostenrijk. In deze landen is een aanzienlijk hogere verkoop van gewasbeschermingsmiddelen geregistreerd. Ten opzichte van 2011 ging er in 2021 85 procent meer middelen naar Letland, 68 procent meer naar Oostenrijk.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z370R ELECTRIC (EL) #690559
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (LH) #692979
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Ploeg Servo 45 M Plus (5) 46 Wc (BV) #26178
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.