Cosun investeert in eiwitproductie uit biergist
Royal Cosun investeert samen met participatiemaatschappij Oost NL 8 miljoen euro in scale-up Revyve uit Wageningen. Dit bedrijf produceert eiwit- en vezelingrediënten uit biergist die kunnen worden gebruikt in onder meer vleesvervangers, pasta, bakkerijproducten en sauzen.
Volgens CEO Cedric Verstraeten van Revyve resulteert het gepatenteerde upcyclingproces in een 'duurzamer aantrekkelijker en meer 'clean-label'-alternatief. Daarnaast hebben eiwit- en vezelingrediënten uit biergist een relatief lage CO2-voetafdruk en kunnen ze dierlijke eiwitten en E-nummers, waaronder methylcellulose, vervangen. Door circulair grondstoffen in te kopen van langetermijnpartners, zoals AB InBev, hoeft de scale-up geen biomassa te verbouwen.
Directeur Thijs Bosch van Cosun Protein vertelt dat de werkwijze van Revyve aansluit bij de ambities van het bedrijf op het gebied van alternatieve eiwitten. 'We focussen op substantiële groei in gezondheidsbevorderende ingrediënten, het opwaarderen van coproducten en het bouwen van een toekomstbestendige en duurzame voedselketen.'
De miljoeneninvestering van Cosun en Oost NL, die investeert vanuit het Perspectieffonds Gelderland, wil de scale-up uit Wageningen gebruiken om de productie op te schalen naar meer dan 100 ton per jaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Torro 5100 L
2009, P.O.A.
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Lotus 900 schudder
2008, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°5 %
-
Maandag22° / 12°0 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %















