Broccoli prima te oogsten met robots
Vijf commerciële oogstmachines voor broccoli zijn in gebruik in de Verenigde Staten. Binnenkort komt er ook een Europese versie. De leerstoelgroep Farm Technology van Wageningen University & Research werkt hieraan samen met een Amerikaanse machinebouwer.
![Broccoli+prima+te+oogsten+met+robots](https://cdn.nieuweoogst.nu/public/image/320x205/204844.jpg)
Het euvel met de oogst van broccoli is dat de planten niet allemaal tegelijk oogstrijp zijn. Nadat jonge broccoli met de plantmachine de grond in gaat, ontstaat er variatie in groei. De vorm en grootte wisselen per plant waardoor de teler de broccoli selectief en handmatig moet oogsten. Wanneer alles in één keer wordt geoogst, is er veel verspilling.
Robots kunnen het oogstwerk goed vervangen. Broccoli is namelijk een vrij open en goed herkenbaar gewas.
Kleinere versie
In de Verenigde Staten zijn vijf commerciële broccolioogstmachines in gebruik. De onderzoekers van de leerstoelgroep Farm Technology van Wageningen University & Research proberen nu een Europese versie te maken. Die is kleiner, oogst minder rijen tegelijk en kan door een gangbare trekker worden voortgetrokken. Dit doen de onderzoekers samen met een Amerikaanse machinebouwer.
Om broccoli te oogsten, moet de robot een broccoliplant goed kunnen herkennen ondanks verschillen in veld, grondsoort en licht. Tussen individuele planten en cultuurvariëteiten zit ook nog variatie in omvang, kleur en textuur. Bovendien wordt de broccolikop soms bedekt door blad. Ondanks deze omstandigheden moet de robot kunnen bepalen of de broccoli klaar is om te oogsten. De onderzoekers wisten het systeem op al deze aspecten goed te trainen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
!['Ik hou van de dynamiek en hectiek die het vak met zich meebrengt'](https://cdn.nieuweoogst.nu/public/image/320x205/245904.jpg)
![Alle hens aan dek bij bestrijding van botrytis in sla en bonen](https://cdn.nieuweoogst.nu/public/image/320x205/245762.jpg)
![Kennis opdoen en discussiëren op platform over vollegrondsgroenten](https://cdn.nieuweoogst.nu/public/image/320x205/245001.jpg)
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon Schudder Fanex 804 (LH) #30604
Gebruikt, € 13.100
-
Viking - MF860
2007, P.O.A.
-
Case IH FARMALL 55C
2012, P.O.A.
-
New Holland Tractor T5.95 (MG) #145089
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Binnendienst
AgriPers - Wageningen
Proefveldmedewerk(st)er
Corteva agrisciences - NL
Weer
-
Zaterdag6° / 5°90 %
-
Zondag6° / 0°65 %
-
Maandag11° / 6°95 %