FruitMasters voegt appelras Wurtwinning toe aan portfolio
Veredelingsbedrijf Fresh Forward en coöperatie FruitMasters hebben op de Fruit Logistica in Berlijn de licentieovereenkomst voor het appelras Wurtwinning gesloten. Met het tekenen van de overeenkomst verkrijgt FruitMasters de productie- en verkooprechten van het ras.

Met de toevoeging van het ras Wurtwinning aan het rassenportfolio wil FruitMasters een duidelijk stap zetten in de koers naar een duurzamere fruitteelt. 'Het is met het oog op de Europese Green Deal en de Toekomstvisie gewasbescherming 2030 essentieel om in te zetten op robuuste appelrassen', stelt Adriaan Vis van de fruitcoöperatie. Wurtwinning is een ras dat schurftresistent is en weinig gevoelig voor meeldauw.
Volgens Vis zijn telers daarnaast ook steeds actiever op zoek naar middellate appelrassen. 'De Wurtwinning voldoet aan deze eis vanwege het plukvenster van midden tot eind september. Natuurlijk zijn ook de goede resultaten in de onafhankelijke smaakonderzoeken een reden voor de grote vraag naar Wurtwinning vanuit onze leden.'
De eerste kleinschalige productie wordt aankomend seizoen verwacht en zal als gesloten retailconcept worden vermarkt. Vis laat weten dat de teelt de komende jaren zal optimaliseren. De aanplant zal vervolgens ook worden uitgebreid.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (WOL) #692542
Gebruikt, € 6.966
-
Kverneland 3300S ploeg 4+1 (LIE) #20949
Gebruikt, € 25.000
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MOL) #692924
Gebruikt, € 5.644
-
Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag25° / 11°10 %
-
Dinsdag26° / 12°10 %
-
Woensdag24° / 13°20 %