2 miljoen euro voor herbestemming boerderijen
Door een bijdrage van 2 miljoen euro van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) kan herbestemming van historische waardevolle boerderijen ook na dit jaar worden ondersteund. Dat meldt het Boerderijenfonds.

Volgens het Boerderijenfonds is continuering van herbestemming van oude boerderijen belangrijk voor de leefbaarheid en kwaliteit van het landelijk gebied. Het is in deze tijd van grote veranderingen noodzakelijker dan ooit, geeft het fonds aan.
Het Boerderijenfonds is een initiatief van stichting Agrarisch Erfgoed Nederland en startte in 2020 dankzij een bijdrage van het ministerie van OCW van 5 miljoen euro. Met dit geld zijn de afgelopen jaren ruim twintig herbestemmingsprojecten van historische boerderijen gehonoreerd.
De projecten laten volgens de stichting een breed scala aan herbestemmingen zien: van klooster nieuwe stijl tot bezoekboerderij, van centrum voor ondersteuning bij kanker tot culturele broedplaats, van coöperatieve herenboerderij tot hospice. 'Deze functies zijn van belang voor de regio. Agrarische bedrijven krijgen een nieuwe toekomst en nieuwe bedrijvigheid wordt gestimuleerd.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
-
Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %