2 miljoen euro voor herbestemming boerderijen
Door een bijdrage van 2 miljoen euro van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) kan herbestemming van historische waardevolle boerderijen ook na dit jaar worden ondersteund. Dat meldt het Boerderijenfonds.

Volgens het Boerderijenfonds is continuering van herbestemming van oude boerderijen belangrijk voor de leefbaarheid en kwaliteit van het landelijk gebied. Het is in deze tijd van grote veranderingen noodzakelijker dan ooit, geeft het fonds aan.
Het Boerderijenfonds is een initiatief van stichting Agrarisch Erfgoed Nederland en startte in 2020 dankzij een bijdrage van het ministerie van OCW van 5 miljoen euro. Met dit geld zijn de afgelopen jaren ruim twintig herbestemmingsprojecten van historische boerderijen gehonoreerd.
De projecten laten volgens de stichting een breed scala aan herbestemmingen zien: van klooster nieuwe stijl tot bezoekboerderij, van centrum voor ondersteuning bij kanker tot culturele broedplaats, van coöperatieve herenboerderij tot hospice. 'Deze functies zijn van belang voor de regio. Agrarische bedrijven krijgen een nieuwe toekomst en nieuwe bedrijvigheid wordt gestimuleerd.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (WD) #691835
Gebruikt, € 3.950
-
New Holland T7.270 AutoCommand
2016, P.O.A.
-
Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %