Tweede Kamer wil vraag naar biogrondstoffen in de bouw vergroten
Bij de aanpassing van het Bouwbesluit, waar nog aan wordt gewerkt, moet worden gezorgd dat er meer vraag ontstaat naar in Nederland geteelde biogrondstoffen.
Dat is de uitkomst van een motie van D66 en ChristenUnie die dinsdag is aangenomen in de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid ondersteunde het voorstel om het Bouwbesluit zo aan te passen dat er in de bouwsector meer vraagt komt naar materialen als hennep, vlas, lisdodde, zonnekroon en olifantsgras en naar reststromen uit de Nederlandse land- en tuinbouw als stro en stengels.
Initiators van de motie Pieter Grinwis (ChristenUnie) en Faissal Boulakjar (D66) stellen dat dit een grote stimulans kan zijn voor een groter gebruik en teelt van biogrondstoffen en reststromen uit de landbouw. Op die manier biedt het kansen voor zowel CO2-reductie als voor nieuw verdienvermogen voor boeren in Nederland.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6120M trekker (REU) #777709
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF17003T NIEUW
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 826 S4 Vario Profi Plus+ RTK
2015, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag4° / -1°90 %
-
Woensdag4° / 1°50 %
-
Donderdag2° / -1°40 %
















