Kamer enthousiast over recycling menselijke uitwerpselen
De Tweede Kamer wil dat landbouwminister Henk Staghouwer onderzoek laat doen naar het terugwinnen van nutriënten uit menselijke uitwerpselen en de toepasbaarheid daarvan in de landbouw.

Met een overgrote meerderheid van 141 stemmen voor werd donderdagavond een CDA-motie met dit verzoek aangenomen. Alleen FvD stemde tegen, drie eenmansfracties waren afwezig. Dat het voorstel het zou halen, was vooraf al duidelijk. VVD, D66 en ChristenUnie stonden er ook achter, daarmee was een Kamermeerderheid verzekerd.
Indiener van de motie Kamerlid Derk Boswijk (CDA) betoogde dat zonder de recycling van menselijke uitwerpselen de voedselkringloop 'lek is'. Daardoor gaan nu kostbare nutriënten als fosfaat, stikstof en kali verloren. Deze moeten nu tegen hoge prijzen worden geïmporteerd uit landen als Rusland en Marokko. Bovendien is bij de productie veel energie nodig, wat voor een hoge CO2-uitstoot zorgt.
We hebben het heel vaak over kringlooplandbouw. Maar de grootste lek in de kringloop zijn wij mensen.
Zojuist is mijn voorstel aangenomen om de mogelijkheden te onderzoeken om nutriënten uit onze , die we nu door de spoelen te gebruiken als mest voor ons voedsel. ??Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X590 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (ZUI) #692208
Gebruikt, € 10.694
-
John Deere 6120M trekker (HAE) #691701
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (WOL) #692271
Gebruikt, € 5.313
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°90 %
-
Zaterdag17° / 10°80 %