'Wat als je een boerenbedrijf hebt in Oekraïne?'
's Nachts om 2 uur als ik de lammetjes bijvoer, hoor ik op de radio over de oorlog in Oekraïne. Overdag hoor je de radio bijna niet, maar 's nachts is het heerlijk rustig. Wat erg voor de mensen in Oekraïne, alle vluchtelingen. Daar is het verreweg van rustig, zelfs 's nachts niet, verschrikkelijk. Ik ben blij dat er zoveel geld is ingezameld met de Giro555-actie.
Maar ook dat er onderdak wordt aangeboden voor de mensen die op de vlucht zijn. Wij hebben thuis ook een huis dat normaal wordt verhuurd door een organisatie aan zomerwerkers, maar nu is het beschikbaar voor mensen uit Oekraïne. Ze zijn van harte welkom.
Die mensen kunnen gelukkig weg, maar wat nou als je daar een bedrijf hebt? Een bedrijf met beesten laat je toch niet zomaar achter? Ik las van de week een stuk over een paardenhouder die de paarden in een natuurgebied heeft losgelaten en een boer met 1.500 koeien die geen maiszaad kreeg. Dat betekent geen voer voor komend jaar. Zijn personeel mag de straat niet meer op. De diesel is bijna op. Het voer dat hij nog heeft, kan hij straks niet meer aan zijn vee geven met de trekker. Dat is pas erg.
Deze week is de campagne van het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt gelanceerd: 'Boeren houden van Koeien'. Geweldig dat ze dit hebben gedaan. Maar ergens maakt het mij ook boos. Natuurlijk houden wij van onze koeien.
Het gevoel dat we zo weinig kunnen doen, is groot
Het is bizar dat wij in Nederland hiervoor een campagne moeten opzetten, terwijl Oekraïense boeren hun vee niet achterlaten voor hun eigen leven. Boeren houden van hun vak en hun dieren en doen daar alles aan om die te verzorgen.
Het raakt mij dan ook echt om zulke berichten te lezen en te horen dat bedrijven daar niet voor hun dieren of teelten kunnen zorgen. Dat zal je maar overkomen. Het gevoel dat we zo weinig kunnen doen, is groot. Daarom ben ik blij met het geld dat is ingezameld. Ik hoop dat het goed terechtkomt en dat de inwoners van Oekraïne daarmee worden geholpen. Nu, maar ook als de oorlog voorbij is.
@boeren_be_leven
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH FARMALL 120M
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z370R ELECTRIC ZERO TURN 42" (LIE) #696271
Gebruikt, P.O.A.
-

Tractorbumper 800 kg
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Vrijdag18° / 12°90 %
-
Zaterdag18° / 13°35 %
-
Zondag18° / 12°15 %









