Minder PAS-melders in Noord-Brabant
482 bedrijven in Noord-Brabant hebben bij de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO.nl) een legalisatieaanvraag ingediend. Bijna de helft minder dan de verwachte 850.
Het Programma Aanpak Stikstof (PAS) is in strijd met de Europese Habitatrichtlijn, zo oordeelde de Raad van State in 2019. Projecten die eerst niet PAS-vergunningplichtig leken, waren dat toch. In Brabant kwamen 850 meldingen voor legalisatie in aanmerking. Er zijn nu 482 aanvragen binnengekomen bij RVO.nl. Voor de overige 43 procent is legalisatie niet meer aan de orde, zij zijn gestopt of konden vergunningvrij intern salderen.
Noord-Brabant verwacht dat LNV voor de zomer de eerste depositieruimte beschikbaar stelt om PAS-melders te legaliseren. Er komt ruimte vanuit de Subsidieregeling sanering varkenshouderijen. Hiermee kan slechts een deel van de 482 PAS-melders in met name Oost-Brabant worden gelegaliseerd.
Daarom wil de provincie het Rijk helpen met informatie over stikstofruimte. Van veehouderijen die willen stoppen maar voorlopig niet in aanmerking komen voor een rijksregeling of bronmaatregel en die evenmin een match hebben met een stikstofvraag. Het Rijk kan deze stikstofruimte aankopen voor de legalisering van de PAS-melders. Tot nu toe heeft het Rijk geen gebruik gemaakt van dit aanbod.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (BIE) #692147
Gebruikt, € 6.966
-

781
Gebruikt, € 4.000
-

John Deere 6215R trekker (BIE) #26049
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag10° / 6°95 %
-
Maandag11° / 7°70 %
-
Dinsdag11° / 7°70 %

















