Avined meldt salmonella meteen bij NVWA
Avined meldt vanaf 5 januari specifieke salmonella-serotypes automatisch bij de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Pluimveehouders hoeven dat niet meer zelf te doen.
Voor specifieke salmonella-serotypes geldt een meldingsplicht. Het gaat dan om Enteritidis (S.E.), Typhimurium (S.T.), Hadar (S.H.), Infantis (S.I.), Java (S.J.) en Virchow (S.V.). Is zo'n serotype op een pluimveebedrijf aangetoond, dan moet de pluimveehouder dit nu nog zelf melden bij de NVWA. Maar vanaf 5 januari wordt deze stap geautomatiseerd.
In geval van een specifieke serotype stuurt Avined de melding direct door naar de NVWA. Deze wordt de volgende werkdag voor 10 uur in de salmonella-databank gemeld. Pluimveehouders hoeven de uitslag dus niet meer zelf door te geven. De aanpassingen van de automatische melding aan de NVWA heeft geen gevolgen voor de acties die bij de beheersing en bestrijding worden genomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
-

Fordson Super Dexta
1963, P.O.A.
-

Steyr 6185 CVT
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Vrijdag20° / 12°40 %
-
Zaterdag22° / 11°20 %
-
Zondag20° / 15°85 %

















