Avined meldt salmonella meteen bij NVWA
Avined meldt vanaf 5 januari specifieke salmonella-serotypes automatisch bij de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Pluimveehouders hoeven dat niet meer zelf te doen.
Voor specifieke salmonella-serotypes geldt een meldingsplicht. Het gaat dan om Enteritidis (S.E.), Typhimurium (S.T.), Hadar (S.H.), Infantis (S.I.), Java (S.J.) en Virchow (S.V.). Is zo'n serotype op een pluimveebedrijf aangetoond, dan moet de pluimveehouder dit nu nog zelf melden bij de NVWA. Maar vanaf 5 januari wordt deze stap geautomatiseerd.
In geval van een specifieke serotype stuurt Avined de melding direct door naar de NVWA. Deze wordt de volgende werkdag voor 10 uur in de salmonella-databank gemeld. Pluimveehouders hoeven de uitslag dus niet meer zelf door te geven. De aanpassingen van de automatische melding aan de NVWA heeft geen gevolgen voor de acties die bij de beheersing en bestrijding worden genomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Triltandcultivator (LIE) #694500
Gebruikt, € 250
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (HAE) #781577
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (LIE) #782220
Gebruikt, € 161.500
-

Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Zaterdag17° / 13°50 %
-
Zondag18° / 12°15 %
-
Maandag18° / 12°10 %

















