Vakbonden verwerpen eindbod cao Glastuinbouw
CNV Vakmensen en FNV verwerpen het eindbod van Glastuinbouw Nederland, Plantum en LTO Nederland voor een nieuwe cao Glastuinbouw.
De twee vakbonden presenteren het eindbod aan hun leden met een negatief advies. Volgens Leo van Beekum, bestuurder en onderhandelaar bij FNV, is de loonsverhoging in het eindbod van de werkgevers te laag.
'In ons eindbod was de loonsverhoging 4,5 procent in anderhalf jaar. De werkgevers stellen nu een verhoging voor van 4 procent in 2,5 jaar', zegt Van Beekum. 'We begrijpen dat het lastige tijden zijn voor glastuinders, maar dat geldt ook voor de werknemers. Die moeten onder moeilijke omstandigheden hun werk doen en daar op de juiste manier voor worden beloond.'
De werkgevers willen in de cao ook een protocolafspraak over de WW-premie voor seizoensarbeid op te nemen. Daar zijn de bonden eveneens op tegen. 'Dat is een onderwerp dat op een heel ander niveau en met andere partijen wordt besproken', reageert Van Beekum.
Bekijk meer over:
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
-

John Deere 5075M (OLD) #703361
Gebruikt, P.O.A.
-

Steyr 6185 CVT
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Donderdag16° / 5°5 %
-
Vrijdag18° / 8°20 %
-
Zaterdag21° / 9°20 %











