Aardappeltelers dienen klacht in tegen reclame Lidl
Een slogan van supermarktketen Lidl, die claimt met een actie aardappeltelers te steunen tijdens de coronacrisis, is bij aardappeltelers slecht gevallen. Ze wijzen erop dat de algehele inkoopprijzen van aardappelen door de coronacrisis onder de kostprijs liggen, dus dat van echte steun geen sprake is.
De Producenten Organisatie Consumptieaardappelen (POC), met zo'n honderd telers als leden, heeft een klacht ingediend bij de Reclame Code Commissie omdat de advertentie misleidend zou zijn.
De gewraakte claim stond onder andere op een folder van Lidl voor zogeheten ‘benefriet’. Dat zijn frietaardappelen die eigenlijk bedoeld waren voor de horeca, maar door gedwongen sluitingen van cafés en restaurants onverkocht bleven. De aardappels gaan voor 99 cent per 2,5 kilo over de toonbank.
Van echte steun geen sprake
Volgens de POC worden op de markt voor rond de 19 cent per kilo frietaardappelen ingekocht, wat onder de kostprijs ligt. Er zou pas van echte steun sprake zijn als Lidl per kilo 25 cent zou betalen, aldus de belangenvereniging.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 195 trekker (REU) #780585
Gebruikt, € 160.000
-

Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra Q285 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (REU) #778490
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag16° / 4°20 %
-
Dinsdag18° / 3°0 %
-
Woensdag19° / 6°0 %














