Varkenspest voor het eerst in Griekenland
Voor het eerst is er Afrikaanse varkenspest in Griekenland vastgesteld. De Wereldorganisatie voor diergezondheid (OIE) heeft een besmetting op een bedrijf in het noorden van het land bevestigd.

Het bedrijf met slechts 32 varkens ligt in de regio Centraal-Macedonië, dat grenst aan Bulgarije en het land Noord-Macedonië. De Griekse regering is overgegaan op ruimingen in een cirkel van 3 kilometer rond de boerderij. De uitvoer van alle varkensproducten uit de gemeente Serres is verboden.
De Afrikaanse varkenspest heeft zich de laatste jaren sterk verspreid in Oost- en Zuidoost-Europa. Polen, Litouwen, Letland, Estland, Tsjechië, Roemenië, Bulgarije, Hongarije, Rusland, Wit-Rusland, Oekraïne, Moldavië en Servië zijn getroffen door de ziekte onder wilde zwijnen en gehouden varkens. Tsjechië is erin geslaagd om de ziekte na een introductie in everzwijnen uit te roeien. Buiten deze regio is er ook Afrikaanse varkenspest geconstateerd op het Italiaanse eiland Sardinië en bij wilde zwijnen in de provincie Luxemburg in België.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6150R (LIE) #60635
Gebruikt, € 48.000
-
Pottinger Ploeg Servo (BIE) #48334
Gebruikt, P.O.A.
-
Overige Tractor OVERIGE TRACTOREN (LIE) #162198
Gebruikt, € 6.000
-
T7.220 Auto Command CVT
Gebruikt, € 45.000
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen