Proefstal voor pluimvee in Merelbeke
In het Vlaamse Merelbeke komt een proefstal voor pluimvee. Het Instituut voor Landbouw-, Visserij- en Voedingsonderzoek (ILVO) krijgt 1 miljoen euro van de Vlaamse regering voor de bouw ervan.

ILVO zelf investeert nog eens 1,3 miljoen euro in de locatie. Volgens ILVO is het nodig om hierin te investeren omdat de productie van pluimveevlees in de afgelopen jaren is gestegen in Vlaanderen.
Er is vraag naar innovatief onderzoek vanuit de pluimveehouderij en de toeleverende sectoren omdat de pluimveehouderij te maken krijgt met steeds strengere eisen op het gebied van milieu en dierenwelzijn. In de nieuwe pluimveestal zal onderzoek gedaan worden naar nieuwe samenstellingen van voeding, voedermanagement, dierenwelzijn, dierengezondheid, emissies, duurzaamheid, klimaat en vleeskwaliteit. De stal moet een schakel gaan vormen tussen fundamenteel en praktijkonderzoek.
Living lab
Onderzoek in de nieuwe proefstal zal plaatsvinden onder de vlag van ILVO living Lab. Dat is een samenwerking tussen ILVO, het Departement Landbouw & Visserij, de sectororganisaties en de onderzoeks- en praktijkinstellingen in Vlaanderen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland TN75S
2001, P.O.A.
-
John Deere Tractor 7230R (RL) #693635
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 1050 KG BOX ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Ploeg Juwel 8 (ZND) #517314
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 14°30 %
-
Zondag21° / 14°95 %
-
Maandag18° / 13°90 %