Peulvruchtideeën in de maak
Telers, verwerkers en ontwerpers uit de voedingswereld gaan gezamenlijk kijken hoe zij de teelt van peulvruchten in Nederland kunnen stimuleren.
De aftrap voor dit initiatief met de naam FoodLab Pulses is deze week gegeven op de Dutch Design Week. De gelegenheidscombinatie buigt zich over nieuwe concepten voor bijvoorbeeld vleesvervangers. Vijf trio's gaan hiermee vanaf halverwege november aan de slag.
De nieuwe concepten moeten leiden tot meer peulvruchtenteelt in Nederland, zegt projectleider Marjon Krol van Foodlab Pulses. 'Het is zonde dat veel soja dat de belangrijke basis is voor vleesvervangers. Dit wordt geïmporteerd. Nederlandse telers zouden graag meer peulvruchten telen, omdat het goed is voor bodem, klimaat en biodiversiteit. Maar het rendement is nu nog laag.'
De bedachte producten of concepten voor peulvruchten moeten daarin verandering brengen. FoodLab Pulses is een project van ZLTO.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 150 trekker (HAE) #778490
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra Q285 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Weer
-
Vrijdag25° / 10°0 %
-
Zaterdag27° / 13°0 %
-
Zondag27° / 13°0 %

















