Internationale verziltingsexperts bijeen in Leeuwarden
Ruim tweehonderd deskundigen op het gebied van verzilting komen in de week van 10 september bijeen voor een congres in Leeuwarden.

Het is voor het eerst dat deskundigen bijeenkomen om te praten over oplossingen voor de toenemende verzilting in de landen rondom de Waddenzee en Noordzee. Door zeespiegelstijging, bodemdaling en vaker voorkomende periodes van droogte, krijgen steeds meer landen te maken met verzilting van (landbouw)grond.
Het congres richt zich dan ook onder meer op zoute landbouw, zoetwaterbeheer in potentieel zoute bodems, revitalisering van zoute aangetaste gebieden en financiering van gewassen en producten.
Ervaringen delen
Belangrijk doel van de conferentie is wat de landen rondom de Noordzee en Waddenzee kunnen leren van regio's waar verzilting al langer een probleem is. Experts uit onder meer Australië, Bangladesh, Senegal en de Verenigde Staten delen in Leeuwarden hun ervaring over onderwerpen als veelbelovende gewassen, zout-zoet waterbeheer, beleid en innovatie met praktijkervaring.
De Saline Conference is een initiatief van de Waddenacademie. Naast het congres worden er excursies georganiseerd naar Texel, Terschelling en Emden (Duitsland).
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kverneland Ploeg LB 100-200 (HA) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH CS 105 PRO
2009, P.O.A.
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 4066R (RL) #692019
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %