Bijna geen vrije uien meer van oogst 2018
Van de uienoogst in 2018 was op 1 april al 86 procent afgeleverd, blijkt uit de voorraadinventarisatie van VTA (Verenigde Telers Akkerbouw).
Volgens VTA is op basis van deze inventarisatie wel duidelijk dat het einde van de uienvoorraden voor dit seizoen in zicht is. Normaal is rond deze tijd van het jaar ongeveer 70 procent van de uienoogst afgeleverd.
Van de uien op voorraad is al 53 procent contractueel vastgelegd. Het betekent dat slechts 6,6 procent van de uien van oogst 2018 nu nog vrij beschikbaar is. De hoofdoogst van uien was dit jaar 35 procent lager dan de opbrengsten van de voorgaande vijf jaar.
70 procent kleiner
In absolute tonnen is de uienvoorraad ten opzichte van vorig seizoen op dezelfde peildatum 70 procent kleiner. De vrije voorraad is in volume zelfs 78 procent minder dan in april 2018.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra N 175 direct met RKT- GPS
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (ETT) #692272
Gebruikt, € 6.519
-

Valtra T202 (AKK) #697140
Gebruikt, € 36.850
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HEN) #692290
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag13° / 6°45 %
-
Dinsdag14° / 10°10 %
-
Woensdag16° / 10°15 %
















