Hunze en Aa's wil heldere afspraken over droogte
Waterschap Hunze en Aa's gaat in overleg met buurwaterschappen over de communicatie over de droogte. Vooraf moeten heldere afspraken worden gemaakt, vindt het waterschap. Dat is een van de punten uit zijn evaluatie.
Volgens het waterschap was er tijdens de droogte onduidelijkheid over cruciale zaken als de verdringingsreeks, de prioriteitenlijst tijdens droogte, en beslissingsbevoegdheden. 'Juist in tijden van waterschaarste is het belangrijk om goed te communiceren met de waterschappen die ook gebruikmaken van het water vanuit het IJsselmeer.'
Zo was het lastig uit te leggen dat Wetterskip Fryslân deze zomer wel met een beregeningsverbod kwam voor de hele provincie, terwijl Hunze en Aa's en Noorderzijlvest dat niet deden.
In de zomer van 2018 daalde de waterstand op het IJsselmeer. Vanaf 22 juli plaatste Hunze en Aa's noodpompen bij de grote opvoergemalen Veendam, Vennix en Ter Apelkanaal. De capaciteit werd hiermee met 24 procent vergroot. Op 16 juli kwam Hunze en Aa's met een beregeningsverbod in de Veenmarken. Dit verbod werd op 13 augustus opgeheven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 5090M trekker 2WD (OLD) #703457
Gebruikt, € 42.350
-

John Deere 6M 250 trekker (MAA) #693690
Gebruikt, P.O.A.
-

Fella TH 13010 Trans schudder (BRU) #776672
Gebruikt, € 9.500
-

John Deere 6195M trekker (OLD) #705709
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag18° / 3°0 %
-
Donderdag19° / 7°85 %
-
Vrijdag13° / 6°60 %
















