Mooiste bewaaruien komen uit Dronten
Akkerbouwer Piet-Jan van der Eijk uit Dronten heeft voor het tweede jaar op rij het mooiste kistje bewaaruien. Dat bleek dinsdag tijdens de themadag uien in Dronten.
Van der Eijk deed mee met het ras Hysky. 'Als je naar het bakje kijkt, wordt je er al blij van', glundert de akkerbouwer. De organisatie van de wedstrijd lag in handen van Delphy. 'Het wil niet zeggen dat diegene met het mooiste bakje ook de mooiste partij in de schuur heeft liggen', weet Marc Versprille van Delphy. De publieksprijs ging naar de uien van het ras Firmo van Tom Odding uit Tollebeek.
Door de droge zomer twijfelde de organisatie lang of de wedstrijd dit jaar door moest gaan. 'Toch zien we dat de telers het heel leuk vinden en het is belangrijk om op deze manier aandacht te geven aan het Nederlandse ui', geeft Verspille aan. 'Het was voor ons een inspannend jaar. We moesten veel beregenen en hebben er alles gedaan om een zo goed mogelijke opbrengst te krijgen', verzekert Van der Eijk.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC
2014, € 8.850
-
Fendt 728 Gen7 Power+
2024, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6155R (SB) #59803
Gebruikt, P.O.A.
-
Farmtrac Tractor, compact Overig (WD) #39432
Gebruikt, € 15.000
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Woensdag32° / 18°65 %
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %