Mais schoffelen en gras zaaien in één werkgang
Zinger Mechanisatie combineert in één machine een Zibo Schoffelbalk met een Zibo pneumatische zaaimachine. Dat gebeurt om in één werkgang een vanggewas bij de teelt van mais te combineren.

Als stikstof en fosfaat onvoldoende door het gewas worden opgenomen, komen ze in de bodem en het water terecht. Maistelers dienen op zand- of lössgrond een vanggewas te zaaien om te voorkomen dat er in de herfst en winter te veel stikstof uitspoelt.
Door het onderzaaien van gras in mais met een lengte van 40 à 50 centimeter wordt het bodemleven gestimuleerd en worden mineralen eerder en beter vastgehouden. Bovendien staat er na de maisoogst al een vanggewas en hoeft er dus geen grondbewerking uitgevoerd te worden.
Combi-machine
Zinger Mechanisatie heeft voor deze toepassing een combi-machine specifiek gebouwd voor schoffelen en zaaien in één werkgang. De constructie en het gewicht van het frame sluit aan op het gebruik in de maisteelt, waardoor weinig vermogen nodig is en derhalve met een lichte trekker is te werken.
De pneumatische zaaimachine zorgt voor een gelijkmatige afgifte, waarbij het gras via een ketsplaat en tril-sleeptanden achter de schoffels gelijkmatig tussen de maisrijen wordt gezaaid. De Zibo Combi Schoffel-Zaaimachine is leverbaar als 8- en 6-rijige uitvoering.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (MG) #692449
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Jumbo 7200 L Combi opraapwagen
2009, € 49.500
-
New Holland T6.155 Electro Command
2014, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZND) #692294
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %