Cursus bodembeheer voor Edese boeren
Twaalf boeren in de gemeente Ede zijn afgelopen week gestart met een cursus bodembiologie. Enkele gemeenteambtenaren en medewerkers van het waterschap doen ook mee. De cursus geeft een eerste aanzet tot beter bodembeheer in de gemeente.
Samen met haar boeren wil de gemeente leren hoe dit zo 'natuurinclusief' mogelijk kan. Goed bodembeheer is daarbij van groot belang. Boeren krijgen in de cursus inzicht over de gezondheid van hun bodem en krijgen praktische oplossingen aangereikt voor het beheer.
Wethouder Willemien Vreugdenhil: 'Bodem is een hot item. We vinden het belangrijk dat er meer aandacht komt voor onze bodems. Het klimaat verandert, er zijn regenbuien waarbij veel water in korte tijd valt, maar ook zijn er langere droge periodes. Waterbindend vermogen van de grond is dus steeds belangrijker. De regio FoodValley is het epicentrum van voedselinnovatie. Dat begint natuurlijk met een vruchtbare bodem.'
Landschapsbeheerders
Gemeente Ede laat weten boeren niet alleen als voedselproducenten te zien, maar ook als beheerders van het landschap. Daarbij streeft de gemeente naar het bevorderen van gezonde lucht, water en bodem.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH MAXXUM 125 CVX DRIVE
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6620 (MOL) #363263
Gebruikt, € 27.500
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (WOL) #692271
Gebruikt, € 5.313
-

New Holland TM190 trekker (MAA) #690891
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag11° / 7°95 %
-
Dinsdag13° / 6°85 %
-
Woensdag13° / 8°20 %

















