Duitse aspergeteler noemt afgelopen seizoen slecht
Duitse aspergetelers zeggen een slecht jaar achter de rug te hebben, blijkt uit onderzoek van het onderzoeksbureau AMI in Bonn.
Van de kwekers bestempelt 6 procent het afgelopen seizoen als zeer slecht, 33 procent als slecht en 37 procent als matig. Niet eerder was het oordeel van de telers zo negatief, laat AMI weten. Over de oogst zijn de Duitse producenten nog wel tevreden, maar over de verdiensten zeker niet. Bijna 85 procent beoordeelt die als matig tot zeer slecht.
Asperge is in Duitsland het grootste vollegrondsgewas. Het areaal is de afgelopen jaren sterk uitgebreid waardoor dit jaar op 23.100 hectare werd geteeld. AMI heeft, zoals in voorgaande jaren, de telers gevraagd of ze uitbreidingsplannen hebben. Voor het eerst in zeven jaar hebben zij dat niet.
Krimp van areaal
Volgens het Duitse agrarisch onderzoeksbureau staat de Duitse aspergeteelt zelfs voor een omslagpunt. Meer dan de helft van de aspergetelers zegt het areaal in te krimpen; 2 procent zegt met de teelt te stoppen en 43 procent houdt volgend jaar hetzelfde oppervlak aan als in 2018.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 48A MAAIDEK (ZUI) #692960
Gebruikt, € 8.338
-

T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 826 S4 Vario Profi Plus+ RTK
2015, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag2° / -1°5 %
-
Donderdag0° / -4°5 %
-
Vrijdag2° / -4°10 %















