Start bietencampagne uitgesteld tot 11 september
De bietencampagne begint dit jaar een week later dan aanvankelijk gepland. Dat heeft Cosun/Suiker Unie besloten. Op 11 september gaan nu beide fabrieken van Suiker Unie van start.
Met de latere start komt Suiker Unie ook tegemoet aan de wens van veel telers om de bieten voor de vroege levering, iets later te kunnen oogsten. Vanwege de droogte is de opbrengst taxatie naar beneden bijgesteld. Aanvankelijk werd op ruim 92 ton bieten per hectare gerekend. Nu is dat met ruim 7 ton neerwaarts bijgesteld naar 85 ton per hectare.
Naast een latere start zal ook de campagne minder lang duren dan eerder was voorzien. De huidige planning is een campagneduur van circa 19 weken. Het einde van de campagne zal dan tussen 20 en 25 januari uitkomen. In de laatste week van augustus ontvangen de telers de definitieve campagneplanning.
De droogte heeft zijn tol al geëist, stelt Cosun/Suiker Unie. De huidige stand van de bieten laat extreme verschillen zien van minder dan 10 ton wortel tot meer dan 90 ton per hectare. De neerslag in de komende maand zal ook zeer bepalend zijn voor de hergroei van percelen met droogteschade.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

ST1620
Gebruikt, € 2.500
-

Valtra M130 (AKK) #697139
Gebruikt, € 21.450
-

Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-

Lemken Karat 10-300 cultivator (ZAN) #75861
Gebruikt, € 14.959
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zaterdag11° / 8°70 %
-
Zondag8° / 6°10 %
-
Maandag9° / 4°25 %















