Buitengewoon hoge consumentenprijs eieren
De consumentenprijs van eieren lag in april 18 procent boven het niveau van vorig jaar. Het grote verschil is opmerkelijk, omdat de eierprijs af boerderij in de eerste maanden van 2018 fors is gedaald.
Dat blijkt uit cijfers van de voedselprijzenmonitor van Wageningen Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. De vraag is of en wanneer supermarkten de prijzen in de winkels gaan aanpassen aan de lagere inkoopprijzen.
Na de fipronilaffaire is de productie op de getroffen bedrijven weer hersteld en worden op bijna alle bedrijven weer volop eieren geproduceerd. De index van de prijs af boerderij is gezakt van 174 punten in december 2017 naar 108 in april 2018 (2015=100). Ook de producentenprijs is in dezelfde periode gedaald.
• Bekijk de marktprijzen van eieren
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-

Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
-

Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
-

John Deere 6125R (STE) #59945
Gebruikt, € 55.000
Vacatures
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Weer
-
Dinsdag30° / 18°10 %
-
Woensdag30° / 18°0 %
-
Donderdag31° / 18°15 %

















