FrieslandCampina vraagt leden om duurzame melk
FrieslandCampina wil een gecertificeerde Top-Zuivellijn met extra aandacht voor dier, natuur en klimaat introduceren. Dat voorstel doet de zuivelaar aan zijn leden-melkveehouders.
Dat zuivel met een lage CO2-equivalent en hoge scores op het gebied van dierenwelzijn en biodiversiteit. Daarnaast voldoet deze Top-Zuivellijn aan alle eisen op het gebied van weidegang en de nieuwe standaard voor grondgebondenheid, maakte de zuivelcoöperatie maandag bekend.
Naast de inzet en hogere beloning op duurzame en speciale melkstromen houden leden-melkveehouders de ruimte om te groeien. Groei van het melkaanbod is mogelijk binnen de ruimte van een vooraf overeengekomen groeiafspraak gebaseerd op de marktgroei. Meer productie van melk dan de marktgroei leidt tot een inhouding op het melkgeld van 10 cent per kilo.
Vooruitlopen
Daarmee wordt de uitbetaling aan de leden-melkveehouders voor de extra melk meer in lijn gebracht met de marktgroei voor basiszuivelproducten. Vooroplopende leden-melkveehouders die zich inzetten op duurzame en speciale melkstromen, krijgen een hogere beloning.
Tevens bouwt FrieslandCampina zijn bestaande duurzame en speciale melkstromen verder uit. De eerste zuivelproducten uit de toplijn zullen naar verwachting in 2019 in het schap van de supermarkten liggen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (ZAN) #65699
Gebruikt, € 4.999
-
John Deere Tractor 6215R (LIE) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (WOL) #692393
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HAE) #692668
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen