Gekleurde oorring geeft stierkeuze voor koe aan
Een radicale omslag maakte melkveehouder Kees van Wezel uit Roosendaal in 2013. Het bedrijf schakelde over op de ProCROSS-methode. Terwijl vroeger een paringssysteem de te insemineren stier bepaalde, doet de ondernemer dat nu met ringetjes in het oor, die het ras aangeven.

Terwijl de Holstein-koeien prima produceerden, kostten ze veel tijd en geld. 'Een koe moet je verzorgen en niet verplegen', blikt de ondernemer terug. Hij insemineerde zijn Holsteins met Montbélliardes en daarna past hij het ProCross-systeem toe. Dit is een kruisingssysteem met naast Holstein en Montbélliarde ook Viking Red.
Een gekleurde oorring geeft aan welk ras op een koe moet worden geïnsemineerd. De melkveehouder gebruikt daarbij per ras maximaal twee stieren. Daarbij worden de oudere koeien die zich hebben bewezen geïnsemineerd met een fokstier, de rest met Belgisch witblauw.
Hoge productie
De koeien behalen daarbij met een melkrobot een 305-dagenproductie van bijna 12.000 kilo melk met 4,07 procent vet en 3,51 procent eiwit. 'De ProCROSS-koeien zien er gezond en mooi gespierd uit. Bovendien zijn ze vruchtbaarder en mede daardoor zijn er nog maar twee ProCROSS-koeien afgevoerd.
Van de 53 die aan de melk kwamen zijn er nog 51 aanwezig. De jongveeaantallen zijn hierdoor flink naar beneden gegaan', glimlacht de melkveehouder. Donderdag werd in het kader van dit paringssysteem een rondleiding op het bedrijf gegeven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
-
Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (ZOB) #692701
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (BV) #692157
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %