Storm veroorzaakt miljoenenschade
De storm van woensdag veroorzaakte in de glastuinbouw voor 6 miljoen tot 8 miljoen euro schade. Dat is de eerste inschatting van verzekeraar Interpolis.
Bij het bedrijf zijn zo'n 180 meldingen binnengekomen, waarvan ongeveer de helft uit de glastuinbouw komt. 'De meeste schademeldingen komen uit Zuid-Holland, in de omgeving van Bleiswijk', zegt woordvoerder Adri Witlox. Verder heeft de storm huisgehouden in Noord-Holland, Noord-Brabant en Utrecht.
De verzekeraar probeert met ondernemers de schade beperkt te houden door in getroffen kassen te compartineren. Met het plaatsen van noodwanden wordt geprobeerd de temperatuur in de kassen op niveau te houden.
Vergelijkbaar met vorig jaar
Volgens Witlox is de grootte van de stormschade vergelijkbaar met die de windhoos vorig jaar veroorzaakte. Interpolis is de grootste verzekeraar in de glastuinbouw en heeft zo'n driekwart van deze sector onder zijn hoede. Het bedrijf verwacht dat er donderdag meer schademeldingen zullen binnendruppelen omdat de wind pas laat op de woensdag ging liggen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (MID) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6150M 40KM AQ+ (SMI) #705011
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (STE) #781573
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag25° / 16°30 %
-
Zaterdag25° / 12°0 %
-
Zondag26° / 13°5 %















