Supermarkt moet werk maken van keurmerkkip
Supermarkten zouden te weinig doen om het aanbod van kip met een keurmerk te verhogen. Dat meldt Wakker Dier naar aanleiding van een steekproef bij de twaalf grootste supermarktketens.

Tweederde van de kipproducten in het schap heeft geen keurmerk, stelt Wakker Dier vast. 'De supermarkten bepalen met de inrichting van de schappen welke producten het meest verkocht worden. Dat zijn nu dus producten van kippen die het minste welzijn hadden', geeft Anne Hilhorst aan.
Uit de steekproef van Wakker Dier blijkt dat 29 procent van de producten in het kipschap een keurmerk heeft. Dat is een stijging van 7 procent ten opzichte van vorig jaar. In 2016 was de stijging nog 25 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. 'Die 7 procent valt daarom erg tegen ', vindt Hilhorst.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (MM) #692930
Gebruikt, € 6.950
-
Pottinger Schudder HIT (WD) #29329
Gebruikt, P.O.A.
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692704
Gebruikt, € 5.247
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %