Oostenrijkse melkprijs boven Europees gemiddelde
Volgens het marktbureau AMA is de Oostenrijkse uitbetaalde melkprijs voor gangbare koemelk in mei 2017 uitgekomen op 35,08 cent per kilo standaardmelk met 4,2 procent vet en 3,4 procent eiwit.
Dat is een lichte stijging van 0,18 cent per kilo ten opzichte van april, maar een 16 procent hogere melkprijs dan in mei vorig jaar, schrijft Zuivelzicht.
De Oostenrijkse melkprijs blijft zich hierdoor boven het Europese gemiddelde bewegen. De sterk stijgende prijzen voor melkvet zoals boter, leiden volgens AMA tot een verdere stijging van de Oostenrijkse melkprijs. Voor juni verwacht het bureau een verdere stijging, waarbij de uitbetaalde melkprijs vermoedelijk uitkomt op 36,10 cent per kilo boerderijmelk.
Hittestress
Oostenrijkse melkveehouders leverden in mei bijna 292 miljoen kilo melk aan de Oostenrijkse zuivelbedrijven. Dat was 1,6 procent meer dan in dezelfde maand van 2016. In de komende weken en maanden zal blijken of, en in hoeverre, de aanhoudend hoge temperaturen voor hittestress bij melkkoeien hebben gezorgd en of dit leidt tot een duidelijke daling van de melkaanvoer.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6100M trekker (REU) #784415
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, € 23.500
-

Valtra N174D trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Vrijdag20° / 12°40 %
-
Zaterdag22° / 11°20 %
-
Zondag20° / 15°85 %














