Nu al longworm bij melkkoeien
In een koppel melkkoeien is via mestonderzoek van meerdere oudere koeien longworm gediagnosticeerd. Dit is de eerste bij de Gezondheidsdienst voor Dieren (GD) aangetoonde longwormbesmetting in mest van dit weideseizoen.
Vorig jaar was de eerste aangetoonde besmetting in augustus. De meeste besmettingen worden vaak vanaf augustus gediagnosticeerd.
Besmettingen met longworm worden opgelopen in de weide. Ondanks dat op het betreffende bedrijf de dieren elk jaar de wei in gaan, had een groot deel van het melkveekoppel, zowel jongere als oudere koeien, klachten, zoals hoesten en een melkproductiedaling.
Onderzoek
De GD adviseert om bij voorkeur bloed of mest van runderen te onderzoeken die voor het eerst in aanraking zijn gekomen met longworm en die hoestklachten vertonen. Daar is de kans om de diagnose te stellen het grootst. Bij een hoestend koppel melkkoeien is tankmelkonderzoek op longwormafweerstoffen ook zinvol.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Novacat V8400 maaier
2025, € 44.371
-

Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
-

T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Woensdag3° / -2°20 %
-
Donderdag3° / -3°30 %
-
Vrijdag4° / -5°25 %













