Nu al longworm bij melkkoeien
In een koppel melkkoeien is via mestonderzoek van meerdere oudere koeien longworm gediagnosticeerd. Dit is de eerste bij de Gezondheidsdienst voor Dieren (GD) aangetoonde longwormbesmetting in mest van dit weideseizoen.
Vorig jaar was de eerste aangetoonde besmetting in augustus. De meeste besmettingen worden vaak vanaf augustus gediagnosticeerd.
Besmettingen met longworm worden opgelopen in de weide. Ondanks dat op het betreffende bedrijf de dieren elk jaar de wei in gaan, had een groot deel van het melkveekoppel, zowel jongere als oudere koeien, klachten, zoals hoesten en een melkproductiedaling.
Onderzoek
De GD adviseert om bij voorkeur bloed of mest van runderen te onderzoeken die voor het eerst in aanraking zijn gekomen met longworm en die hoestklachten vertonen. Daar is de kans om de diagnose te stellen het grootst. Bij een hoestend koppel melkkoeien is tankmelkonderzoek op longwormafweerstoffen ook zinvol.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Deutz Fahr 6185 TTV trekker (STE) #779278
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 1570 INCL 72" RD MAAIDEK (LIE) #781065
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 (SMI) #708915
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T190
Gebruikt, € 29.500
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zondag20° / 9°5 %
-
Maandag20° / 10°5 %
-
Dinsdag21° / 10°5 %















