Landbouw pijler onder Nederlands handelsoverschot
Landbouwgoederen leverden in 2016 een belangrijke bijdrage aan het Nederlandse handelsoverschot van 52 miljard euro.
Zo'n 20 miljard daarvan kwam door wederuitvoer: goederen wij invoeren, eventueel licht bewerken en weer uitvoeren. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van recente cijfers. De uitvoer van goederen van Nederlandse makelij is veel lucratiever dan de wederuitvoer van producten.
Volgens het CBS levert het uitvoeren van in Nederland gemaakte producten per euro ongeveer 0,57 euro exportwaarde op. Voor producten die eerst worden ingevoerd en dan weer geëxporteerd is dat circa 11 cent per euro.
Tablet en telefoons
Veel van de goederen die Nederland invoert en later weer exporteert komen uit Azië en de Verenigde Staten. Deze producten zoals bijvoorbeeld tablets of telefoons worden doorgevoerd naar het Europese achterland.
Wordt de wederuitvoer niet meegeteld dan is het handelsoverschot met Europa een stuk kleiner, zo rekent het CBS voor. Het handelstekort met Azië en de Verenigde Staten zou zonder wederuitvoer zelfs geheel verdwijnen.
Landbouwgoederen
Het Nederlandse handelsoverschot steeg afgelopen jaren overigens zowel inclusief als exclusief wederuitvoer. Producten van Nederlandse makelij die een groot deel van het handelsoverschot op zich nemen zijn landbouwgoederen, maar ook chipmachines.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 220 AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 130 trekker (LIE) #779416
Gebruikt, € 115.000
-

Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-

Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Vrijdag18° / 3°0 %
-
Zaterdag17° / 3°10 %
-
Zondag17° / 4°0 %















