Dow en DuPont mogen van Brussel samen
De Europese Commissie geeft toestemming voor de fusie tussen de Amerikaanse chemie-giganten Dow en DuPont. Er zijn wel voorwaarden aan verbonden, met name voor het bedrijfsonderdeel gewasbescherming.
Volgens EU Mededingingscommissaris Margrethe Vestager zijn gewasbeschermingsmiddelen 'producten die er toe doen, voor boeren, voor consumenten en voor het milieu'. Daarom mogen er in deze sector geen monopolies ontstaan.
Gewasbescherming afstoten
Ze stelt als voorwaarde dat DuPont een groot deel van haar gewasbeschermingsdivisie afstoot. Ook de onderzoeksafdeling moet van de fusieonderneming worden losgekoppeld.
'Deze eisen zorgen ervoor dat de fusie niet ten koste gaat van concurrentie op prijs en van de toekomstige ontwikkeling van nieuw, veiliger producten', aldus Vestager. Ze zei dat maandag bij de bekendmaking van haar beslissing.
Protesten
Vanuit de agrarische sector kwamen de afgelopen tijd veel protesten tegen de fusie. Ook LTO Nederland uitte bezwaren. Volgens Vestager zijn die weggenomen door de bijkomende voorwaarden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (BIE) #692147
Gebruikt, € 6.966
-

Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692300
Gebruikt, € 3.950
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Vrijdag13° / 7°20 %
-
Zaterdag15° / 10°70 %
-
Zondag12° / 9°70 %









