Introductie Comfortmix zaagsel op RMV
Tijdens de Rundvee- & Mechanisatie Vakdagen in Venray werd vorige week de Comfortmix zaagsel geïntroduceerd. Dit boxstrooisel vermindert volgens de producent de kans op mortellaro en stinkpoot. Ook is het zaagsel klebsiella-vrij.

Als mengverhouding wordt per ton zaagsel twee ton Comfortmix Power mineralenmix toegevoegd. Bij deze verhouding hecht de Comfortmix Power goed aan het zaagsel, zodat er een homogeen product ontstaat waarbij het zaagsel volledig is ingepakt door de Comfortmix Power.
Deze mix is stofvrij bij het instrooien, terwijl het product goed blijft liggen op de matrassen of waterbedden. Ook waait het niet weg.
Doordat het product zacht is en niet schuurt zullen de hakken van de koeien zeer gaaf en behaard blijven. De boxen blijvendroog blijven door de vochtopnamecapaciteit van het zaagsel en de uitdrogende werking van Comfortmix Power, stelt de producent.
Hogere pH
Ook zullen de klauwen van de koeien goed opdrogen en in combinatie met de hoge pH zal mortellaro en stinkpoot beduidend minder kans krijgen. De pH van het mengsel is dermate dat uierontstekingskiemen, vooral coli en klebsiella, beduidend minder kans krijgen en dat de conditie van de spenen optimaal blijft.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
FENDT 307LS
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (MOL) #692924
Gebruikt, € 5.644
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (ZUI) #692701
Gebruikt, € 5.247
-
Pottinger Novacat 302 ED
2024, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen