Belgische melkveehouder kiest voor zonnepanelen
Op Belgische melkveebedrijven is 14 procent van de melkveehouders van plan om te investeren in een alternatieve energiebron. Zonnepanelen zijn hierbij het populairst.
Dit blijkt uit de RundveeScanner België 2016 van AgriDirect, de telefonische inventarisatie onder Belgische melkveehouders. In 2016 hebben circa 1.400 melkveehouders uit Vlaanderen en Wallonië vragen beantwoord over onder andere hun toekomst- en investeringsplannen.
36,7 procent van de Belgische melkveehouders heeft al zonnepanelen aangelegd op het bedrijf. 1,7 procent heeft een biogasinstallatie, 0,5 procent windmolen(s) en 0,3 procent wekt aardwarmte op.
Windmolens
Behalve de zonnepanelen kiest 3,1 procent voor windmolens op het bedrijf en 2,1 procent voor een biogasinstallatie. De investeringsbereidheid is het grootst op de melkveebedrijven met honderd koeien of meer.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6090M trekker (BRU) #782150
Gebruikt, € 58.950
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-

Pottinger Faro 4000D
2011, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Zaterdag19° / 12°30 %
-
Zondag20° / 11°5 %
-
Maandag22° / 10°0 %














