Geurts verwijt Van Dam beledigen boeren
Staatssecretaris Martijn van Dam beledigt de Nederlandse land- en tuinbouw en de mensen die daarin werkzaam zijn.
Dat zegt Jaco Geurts (CDA) over een uitspraak van de bewindsman in het Algemeen Dagblad. 'De gemiddelde Nederlandse boer krijgt per maand meer geld dan een AOW'er aan uitkering en hoeft daar niks voor te doen', zei Van Dam in het AD.
Hij gebruikte de vergelijking om aan te geven dat Europese inkomenssteun omgezet moet worden in betalingen voor prestaties waar de samenleving van profiteert.
Woorden
'Met deze woorden beledigt Van Dam onze land- en tuinbouw', reageert Geurts. 'Hij heeft geen idee hoe deze woorden aankomen bij al die boeren en tuinders die 365 dagen per jaar in touw zijn.'
Het Kamerlid noemt het 'triest' dat de staatssecretaris zich niet positief uitlaat over het feit dat agrariërs van levensbelang zijn voor de voedselproductie en voor het beheer van het platteland.
Voedselstrategie
Het brengt hem tot de conclusie dat Nederland een 'duidelijke en verantwoorde' voedselstrategie moet gaan voeren. 'Daarom moet onze voedselproductie en de daarbij behorende infrastructuur als vitaal voor onze nationale en economische veiligheid worden aangemerkt', aldus Geurts.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7430 trekker (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 48A MAAIDEK (ZUI) #692960
Gebruikt, € 8.338
-

Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 230 trekker (REU) #775177
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag13° / 9°10 %
-
Maandag12° / 5°20 %
-
Dinsdag13° / 7°40 %
















