Geurts verwijt Van Dam beledigen boeren
Staatssecretaris Martijn van Dam beledigt de Nederlandse land- en tuinbouw en de mensen die daarin werkzaam zijn.

Dat zegt Jaco Geurts (CDA) over een uitspraak van de bewindsman in het Algemeen Dagblad. 'De gemiddelde Nederlandse boer krijgt per maand meer geld dan een AOW'er aan uitkering en hoeft daar niks voor te doen', zei Van Dam in het AD.
Hij gebruikte de vergelijking om aan te geven dat Europese inkomenssteun omgezet moet worden in betalingen voor prestaties waar de samenleving van profiteert.
Woorden
'Met deze woorden beledigt Van Dam onze land- en tuinbouw', reageert Geurts. 'Hij heeft geen idee hoe deze woorden aankomen bij al die boeren en tuinders die 365 dagen per jaar in touw zijn.'
Het Kamerlid noemt het 'triest' dat de staatssecretaris zich niet positief uitlaat over het feit dat agrariërs van levensbelang zijn voor de voedselproductie en voor het beheer van het platteland.
Voedselstrategie
Het brengt hem tot de conclusie dat Nederland een 'duidelijke en verantwoorde' voedselstrategie moet gaan voeren. 'Daarom moet onze voedselproductie en de daarbij behorende infrastructuur als vitaal voor onze nationale en economische veiligheid worden aangemerkt', aldus Geurts.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere X350R ZITMAAIER 42" (HIL) #696315
Gebruikt, € 6.966
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 17002 T GII
2014, P.O.A.
-
John Deere 6125R Premium trekker (MAA) #63066
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag24° / 15°15 %
-
Zaterdag25° / 12°5 %
-
Zondag25° / 12°5 %