Kans voor keurmerkvlees bij foodservice en slager
MeatNL ziet grote kansen voor keurmerken als Beter Leven bij slagers en foodservicebedrijven. Via deze kanalen worden nauwelijks producten met een duurzaam of diervriendelijk label verkocht.
'Probleem was de borging. De huidige keurmerksystemen werken daar niet. Het proces van inkoop en logistiek is bij supermarkten vrijwel identiek. McDonald's, La Place en zelfstandige restaurateurs doen het allemaal anders', zegt ketenmanager Maurits Steverink van MeatNL.
Bij pilots die MeatNL begeleidt, communiceren restaurants niet langer per gerecht of product een keurmerk. Het gaat om het borgen van de inkoop, zodat ook samengestelde producten aan de normen voldoen. 'Dan hoef je het hele proces van bereiden en samenvoegen op het bord niet meer te volgen. Het keurmerk wordt gecontroleerd met onaangekondigde controles op de inkoop.'
Bewezen
Beter Leven heeft bewezen dat consumenten meer willen betalen voor vlees met een diervriendelijk keurmerk, zegt Steverink. 'Aandacht voor de oorsprong van vlees leeft ook in de horeca. Ook is gemak een belangrijke groeimarkt. Op deze veranderingen moeten we sturen.'
Nieuwe markten hebben groot omzetpotentieel
De nieuwe markten hebben een groot omzetpotentieel voor keurmerken. Slagers verkopen zo'n 14,5 procent van het vlees in Nederland en van alle fooduitgaven komt 36,4 procent ten goede aan foodservice.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 1570 (WOL) #694264
Gebruikt, P.O.A.
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn FC313-F frontmaaier
2014, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Weer
-
Donderdag21° / 11°15 %
-
Vrijdag25° / 10°0 %
-
Zaterdag26° / 13°5 %

















